Vánoční code reatreat 21. 12.

Vánoční code reatreat 21. 12.

CodeRetreat je celodenní cvičení zaměřené na zlepšování programátorských dovedností. Celý den budeme formou párového programování v hodinových iteracích implementovat Game of Life. Abychom se nesoustředili na rychlé dokočení hry, ale spíše na formu, jak píšeme, na konci každé iterace kód zahodíme a začínáme v novém páru od znova.

Jsou vítání všichni programátoři všech jazyků a všech shopností. Jedinou vstupní pomínkou je, že máte na svém počítači nainstalovaný testovací framework (např. PHPUnit), a dokážete v něm pouštět testy.

Sejdeme se už v 9:00 – když jsme celý dostali den na trénink, tak ať toho pořádně využijeme 🙂

K obědu bude tady v kanclu pizza a drobné občerstvení, abyste neumřeli hlady. Po skončení akce bude Bibendum (to je, že se jde na pivo, kdyby někdo nevěděl).

Dejte do neděle vědět, že chcete přijít, Štěpovi, ať máme té pizzy dost, na stepan.zikmund@zoot.cz.

ZOOT je běh na dlouhou trať. Někdy doslova.

ZOOT je běh na dlouhou trať. Někdy doslova.

Naše IT je agilní a pořád v pohybu. Někdy se rozhýbe pro DOBRO.družství, třeba pro Světlušku nebo Unicef, jindy si řekne #fuckitwhynot a postaví se čelem k pořádné výzvě. Třeba ke zdolání VltavaRunu.

360 km, 296 týmů celkem a 36 hodin. Dvanáct odvážných ZOOTerů naložilo dvě auta a odjelo sbírat kilometry a zážitky. Letošní cíl – neodrovnat si IT oddělení – byl úspěšně splněn. Příští rok máme v plánu zaútočit na bednu.

Sestřih zážitků si můžete prohlédnout tady.

Jednorožec, spokojenost a úsměv. Jak si vede manažer štěstí v ZOOTu.

Jednorožec, spokojenost a úsměv. Jak si vede manažer štěstí v ZOOTu.

Za Milanem Pavlíčkem přijdou denně až tři zaměstnanci, aby se mu svěřili se svým problémem. Mají jistotu, že si je vyslechne a dá jim zpětnou vazbu. Proč? Je totiž Chief happiness officerem a u internetového prodejce oblečení ZOOT se stará o to, aby byli všichni kolem něj spokojení a šťastní.

„Místo zpovědi v kostele mohou naši lidé využít otevřeného přístupu ‚štístek‘ neboli manažerů, kteří je místo rad a mouder dovedou k zamyšlení,“ popisuje Pavlíček funkci pětičlenného týmu personálního oddělení Happiness resources, jež je jakousi obdobou klasického HR. Jen s tím rozdílem, že zaměstnanci nejsou vnímáni jen jako pouhé zdroje.

Pokračování článku najdete na Forbes.cz.

O štěstí v práci s Láďou Trpákem

O štěstí v práci s Láďou Trpákem

Michal Šrajer je v současné chvíli  travelling Happiness manager, který jezdí po světě a zkoumá, jak se buduje štěstí v práci v jiných firmách.

S vrchním Zahradníkem ZOOTu, Láďou Trpákem, se potkali ještě předtím, než Michal vycestoval, a bavili se o tom, jak ZOOT vznikal, čím si prošel, jaká je teď v ZOOTu firemní kultura a v neposlední řadě také o tom, jak se o štěstí v práci v ZOOTu staráme.