ZOOT je běh na dlouhou trať. Někdy doslova.

ZOOT je běh na dlouhou trať. Někdy doslova.

Naše IT je agilní a pořád v pohybu. Někdy se rozhýbe pro DOBRO.družství, třeba pro Světlušku nebo Unicef, jindy si řekne #fuckitwhynot a postaví se čelem k pořádné výzvě. Třeba ke zdolání VltavaRunu.

360 km, 296 týmů celkem a 36 hodin. Dvanáct odvážných ZOOTerů naložilo dvě auta a odjelo sbírat kilometry a zážitky. Letošní cíl – neodrovnat si IT oddělení – byl úspěšně splněn. Příští rok máme v plánu zaútočit na bednu.

Sestřih zážitků si můžete prohlédnout tady.

Jednorožec, spokojenost a úsměv. Jak si vede manažer štěstí v ZOOTu.

Jednorožec, spokojenost a úsměv. Jak si vede manažer štěstí v ZOOTu.

Za Milanem Pavlíčkem přijdou denně až tři zaměstnanci, aby se mu svěřili se svým problémem. Mají jistotu, že si je vyslechne a dá jim zpětnou vazbu. Proč? Je totiž Chief happiness officerem a u internetového prodejce oblečení ZOOT se stará o to, aby byli všichni kolem něj spokojení a šťastní.

„Místo zpovědi v kostele mohou naši lidé využít otevřeného přístupu ‚štístek‘ neboli manažerů, kteří je místo rad a mouder dovedou k zamyšlení,“ popisuje Pavlíček funkci pětičlenného týmu personálního oddělení Happiness resources, jež je jakousi obdobou klasického HR. Jen s tím rozdílem, že zaměstnanci nejsou vnímáni jen jako pouhé zdroje.

Pokračování článku najdete na Forbes.cz.

O štěstí v práci s Láďou Trpákem

O štěstí v práci s Láďou Trpákem

Michal Šrajer je v současné chvíli  travelling Happiness manager, který jezdí po světě a zkoumá, jak se buduje štěstí v práci v jiných firmách.

S vrchním Zahradníkem ZOOTu, Láďou Trpákem, se potkali ještě předtím, než Michal vycestoval, a bavili se o tom, jak ZOOT vznikal, čím si prošel, jaká je teď v ZOOTu firemní kultura a v neposlední řadě také o tom, jak se o štěstí v práci v ZOOTu staráme.